طراحی بر روی نایلون ها

طراحی بر روی نایلون ها

طراحی بر روی نایلون ها به صورت اختصاصی با برند و تبلغات میتواند بازاریابی پشم گیری در محیط شهر باشد که بسیار مقرون به صرفه است.

برای طراحی بر روی نایلون ها نکاتی وجود دارد که بهتر است رعایت شود. در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است چاپ برند شما با مشکلاتی از قبیل کمبود کیفیت و ناخوانایی و مشکل در چاپ نقطه ها و خطوط ریز طرح می باشد.

برای چاپ نایلون یا بگ پارچه ای با چاپ سیلک باید شابلون چاپ ساخته شود. برای این کار یک پرینت از طرح گرفته می شود و در اتاق تاریک و با میز نور طرحبر روی شابلون ظاهر می گردد. باید توجه داشت که طرحی که برای چاپخانه می فرستید تماما رنگ مشکی باشد. هر چند شما به طور مثال چاپ قرمز یا طلایی در نظر دارید ولی باید برای ساخت شابلون طرح به صورت تماما مشکی و پس زمینه سفید باشد تا مشکل در ساخت شابلون ایجاد نشود.

برای ساخت کلیشه های ژلاتینی چاپ فلکسو نیز باید به همین صورت عمل شود. برای طرح های چند رنگ بهتر است فایل طراحی شده به صورت چند رنگ و لایه باز در اختیار چاپخانه قرار گیرد تا خودشان بتوانند تنظیمات را انجام دهند.

نرم افزار طراحی

نرم افزار قدرتمند برای طراحی که همه نام آن را شنیده اید نرم افزار فتوشاپ می باشد. این نرم افزار برای طراحی کارت ویزیت، کاتالوگ و بروشور، تراکت و انواع ادیت حرفه ای عکس استفاده می شود.

این نرم افزار به شدت قدرتمند است و آثار خارق العاده ای را می توان با آن خلق کرد.اما در کمال تعجب باید بگم برای طراحی چاپ بگ پارچه ای نباید از این نرم افزار استفاده کرد. نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار پیکسلی می باشد. به چه معنا؟ یعنی اگر روی نوشته و لوگو در نرم افزار فتوشاپ زوم کنیم در نهایت به مجموعه ای از پیکسل ها می رسیم. با قرار گرفتن پیکسل ها در کنار هم عکس به وجود می آید.

در چاپ نیز به این صورت هست و فایل چاپی خروجی گرفته شده از فتوشاپ به صورت  پیکسل در کنار هم چاپ می شوند. همانطور که قبلا گفته شده برای چاپ بگ باید طرح مورد نظر روی کاغذ کالک پرینت گرفته شود و در فضای تاریک شابلون آن ساخته می شود. اما برای طرح های ریز و نوشته های زبان فارسی که دارای نقطه و دندانه های زیادی می باشد کار ساخت شابلون را سخت می کند. به عبارتی اگر طراحی بر روی نایلون ها در نرم افزار فتوشاپ انجام گرفته باشد ممکن است شابلون مناسبی ساخته نشود و طرح چاپ با کیفیت پایین انجام گیرد.

برای طراحی بر روی نایلون ها باید از نرم افزارهای بردازی استفاده کرد. در این نرم افزارها طرح به صورت وکتور می باشد. معروف ترین نرم افزار در این زمینه نرم افزار کرل می باشد. نرم افزار دیگری به نام ایلاستریتور نیز در این زمینه وجود دارد. این نرم افزار ساخته کمپانی adobe  می باشد که نرم افزار فتوشاپ نیز از همین کمپانی است.

فونت های مناسب برای چاپ

برای طراحی بر روی نایلون ها باید نکاتی را رعایت کرد تا بهترین کیفیت چاپ ایجاد شود. معمولا در اکثر طرح ها از فونت های فارسی برای آدرس یا از فونت های انگلیسی برای آدرس پیج و کانال یا اسم شرکت استفاده می شود. بعضی ها فکر می کنند که چاپ بگ پارچه ای توسط یک دستگاه پزینتر انجام می شود و هر چه طراحی شود توسط دستگاه چاپ می شود.

چاپ مورد استفاده برای ساک پارچه ای چاپ سیلک است. در چاپ سیلک باید به نکات زیادی در طراحی توجه شود.

از فونت های ریز و نزدیک به هم و نمایشی نباید استفاده شود. این فونت ها در ساخت شابلون مشکلات زیادی را به وجود می آورند و شابلون بی کیفیت برابر است با چاپ بی کیفیت.

بهتر است فونت های استفاده شده bold شوند و اندازه آن تا جای ممکن بزرگ شود. پیشنهاد می شود برای فونت های فارسی از فونت aria_ yekan_titr و هر فونتی که خوانایی مناسب داشته باشد استفاده شود.

در فونت های فارسی مورد استفاده باید نقطه ها دارای اندازه مناسب و با فاصله از هم باشند و به هم چسبیده نباشند.

برای فونت های انگلیسی نسبت به فارسی با مشکلات و سختی کمتری مواجه هستیم. Times new roman یکی از فونت های انگلیسی مناسب برای طراحی بر روی نایلون ها می باشد.

فونت مناسب برای چاپ

نکات مهم طراحی

برای ایجاد یک چاپ با کیفیت بهتر است به بعضی از نکات توجه شود. برای طراحی چاپ ساک دستی تبلیغاتی حدالامکان از طرح های تمپلات خودداری کنید. طرح تمپلات به این صورت است که مثلا یک آدرس و نام فروشگاه در یک قاب قرار می گیرد و اطراف نوشته رنگی می شود و خود نوشته تو خالی است بدین صورت آن نوشته ظاهر می شود. اما در چاپ سیلک به دلیل اینکه رنگ به صورت زیاد بر روی بگ ریخته می شود ممکن است چنین طرحی با مشکل مواجه شود و بعضی از نوشته ها ظاهر نشود. اگر علاقه به این مدل طرح دارید حتما باید اندازه فونت زیاد باشد ضمن اینکه به دلیل مصرف رنگ زیاد قیمت این چاپ بیشتر است.

نکته قابل توجه دیگر اینکه بهتر است در طراحی از نوشته های اضافی و بیهوده پرهیز شود. بعضی از افراد می خواهند همه چیز را روی بگ چاپ کنند از جمله شعار های تبلیغاتی و … این کار برای چاپ بگ تبلیغاتی مناسب نیست و برای طراحی بر روی نایلون ها بهتر است ار نام فروشگاه و لوگو آدرس اینستا تلفن و آدرس مغازه و وبسایت استفاده شود و از نوشتن بیهوده پرهیز شود.

سخن آخر

 

گروه چاپ آیتکس آماده ارائه خدمات  در زمینه فروش و چاپ ساک پارچه ای (سوزنی) ، چاپ نایلون، انواع ساک دستی تبلیغاتی ؛  

 بگ پارچه ای ؛ با کیفیت خوب و قیمت های مناسب به شما مشتریان عزیز می باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک نیاز دارید?