نایلکس شفاف

استفاده از نایلکس شفاف

نایلکس شفاف سوپر مارکتی پرمصرف ترین نوع نایلون ها در بازار می باشد. تولیدکنندگان این نوع نایلون نسبت به مدل های دیگر نایلون بیشتر می باشد و بر خلاف نایلون های چاپی تولیدکنندگان نایلکس شفاف معمولا در اکثر نقاط کشور یافت می شوند.

به دلیل اینکه سوپر مارکت ها و کلا مواد غذایی از این نوع نایلون در کار خود استفاده می کنند مصرف آن به شدت در کشور بالا می باشد. ضمن اینکه بخشی از تولیدات کشور نیز برای صادرات به کشورهای عراق، روسیه، پاکستان و … می باشد.

کیفیت تولید در این نوع نایلون به شدت حائز اهمیت است. استفاده از مواد با کیفیت و ترکیب مناسب باعث کشسان مناسب در نایلون می شود. همچنین هر چه کیفیت مواد بالاتر باشد نایلکس با ضخامت کمتر و مقاومت بالاتر تولید می شود. یعنی تعداد در کیلو بالاتر. هر چه تعداد در کیلو بالاتر باشد نایلون به صرفه تر است.

دوخت نایلکس شفاف:

دوخت نایلکس شفاف باید دارای کیفیت مناسبی باشد. اگر دوخت نایلکس دارای کیفیت نباشد پس از قرار گرفتن کالا درون آن از ناحیه دوخت پاره می شود عملا این نایلکس هیچ کاربردی ندارد. برای تست کیفیت دوخت یک انگشت را در دوخت پایین و یک انگشت را در دوخت بالا قرار دهید و بر خلاف جهت یکدیگربکشید. مقاومت و کییت دوخت به این روش مشخص می شود.

جنس و رنگ ظاهری نایلکس

نایلکس شفاف نباید به رنگ تیره تمایل پیدا کند. اگر رنگ چاپ نایلون متمایل به تیره باشد نشان دهنده استفاده از مواد گرانولی در تولید می باشد.

مواد گرانولی که همان مواد بازیافتی هستند کیفیت و رنگ نایلکس را کمتر می کند. استفاده از گرانول هزینه تمام شده نایلکس را کاهش می دهد البته کیفیت آن را هم تحت تاثیر قرار می دهد. متاسفانه برخی از سودجویان نایلکس های گرانولی را با نام نایلکس درجه 1 در بازار عرضه می کنند وبه قیمت بالا می فروشند. تعداد در کیلو نایلکس های گرانولی کمتر می باشد یا اگر با ضخامت پایین تولید شوند اصلا مقاتومت خوبی ندارند.

قیمت نایلکس شفاف

قیمت نایلکس شفاف بر اساس میزان مواد خالص مصرفی در آن محاسبه می شود. مثلا نایلکس که در آن درصدی از مواد گرانولی در آن استفاده شده یا کربنات بالایی دارد که اصطلاحا به آن درجه 1.5 می گویند قیمت پایین تری نسبت به نایلکسی دارد که در آن به طور کامل از مواد پتروشیمی استفاده شده است.

همانطور که در بالا توضیح داده شد برای خرید نایلکس شفاف حتما باید آگاهی و شناخت کافی داشته باشید و تفاوت نایلکس درجه 1 با انواع نایلکس های درجه 1.5 یا گرانولی را بدانید و به قیمت صحیح و واقعی آن خرید کنید. بهتر است برای خرید نایلکس به فروشنده های با سابقه و خوشنام بازار مراجعه کنیدتا جنس اصل و قیمت مناسب خریداری کنید.

پیشنهاد می‌کنم از محصولات ساک پارچه ای دیدن فرمایید

سایز بندی نایلکس فروشگاهی در بازار

دربازار کشورمان نایلکس شفاف با اندازه های استاندارد و عرف موجود در بازار ما تولید می شوند. برای محاسبه ابعاد نایلکس ابتدا برای ارتفاع از پایین ترین محل دوخت تا بالای دسته محاسبه می شود. برای عرض نایلون هم عرض در حالت بسته به اضافه کاست هایی که در هر دو طرف هست مجموع عرض نایلکس را تشکیل می دهد.

کوچکترین نایلکس موجود در بازار ابعاد 35*25 می باشد. یعنی عرض نایلکس به اضافه دو کاست کناری 25 سانتی متر و ارتفاع از دوخت پایین تا بالای دسته 35 سانتی متر می باشد.این نایلکس در بازار به نایلکس یک کیلوو معروف است.

سایز بعدی 40*30 می باشد که به آن دو کیلویی نیز می گویند. 47*37 سایز بعدی یا اصطلاحا 3 کیلویی می باشد. 55*45 یا همان 4 کیلویی و بزرگترین سایز ها نیز 65*55 و 75*65 می باشد. هر فروشنده و مغازه دار بر حسب ابعاد جنس و وزن کالایی که می فروشد از این نایلکس استفاده می کند

تعداد در کیلو نایلکس شفاف

 

تعداد در کیلو مهمترین فاکتور برای خرید نایلکس می باشد. در واقع شما نایلکس را به صورت کیلویی خریداری می کنید و اینکه در یک کیلو چه تعداد نایلکس وجود دارد به شدت حائز اهمیت است.

به طور مثال اگر نایلکس را به قیمت هر کیلو 45 هزار توامن خریداری می کنید ولی در هر کیلو 200 عدد نایلکس داشته باشد و نایلکس دیگری را به قیمت هر کیلو 48 هزار تومان خریداری می کنید ولی در هر کیلو 250 عدد نایلکس داشته باشد صرفه با خرید نایلکس 48 هزار تومانی است.

تعداد در کیلو بیشتر فقط در شرایطی قابل قبول است که مقاومت نایلکس کاهش پیدا نکند و مقاومت کافی را داشته باشد. برای راهنمایی مناسب خریداران تعداد در کیلو مناسب برای سایزهای مختلف نایلکس را قرار می دهیم تا حداقل تعداد در کیلو برای هر کدام از ابعاد مشخص شود.

دقت نمایید که این تعداد در کیلو حداقل می باشد و اگر نایلکس خریداری شده تعداد بالاتری داشته باشد مناسب تر است. ضمن اینکه تعداد در کیلو به شرط حفظ مقاومت نایلکس می باشد.

  • نایلکس 35*25 حدودا 400 عدد در هر کیلو
  • نایلکس 40*30 حدودا 320 عدد در هر کیلو
  • نایلکس 47*37 حدود 250 عدد در هر کیلو
  • نایلکس 55*45 حدود 130 عدد در هر کیلو
  • نایلکس 65*55 حدود 80 عدد در هر کیلو
  • نایلکس 75*65 حدود 35 عدد در هر کیلو

اگر تعداد در هر کیلو نایلکس به تعداد بالا نزدیک باشد و مقاومت کافی را نیز داشته باشد نایلکس مرغوبی را خریداری کرده اید.

سخن آخر

 

گروه چاپ آیتکس آماده ارائه خدمات  در زمینه فروش و چاپ ساک پارچه ای (سوزنی) ، چاپ نایلون، انواع ساک دستی تبلیغاتی ؛  

 بگ پارچه ای ؛ با کیفیت خوب و قیمت های مناسب به شما مشتریان عزیز می باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک نیاز دارید?